anhydritová podlaha

Výhody anhydritových podlah

Rekonstruujete dům či byt, stavíte nebo si chcete ve svém domě zabudovat moderní podlahové topení? Anhydritové podlahy jsou pro vás to pravé! Známe všechny AD podlah.

Výhody anhydritových podlah

Anhydritové podlahy jsou skvělou volbou do již stávajících prostor, které procházejí rekonstrukcí, do novostaveb nebo prostor, kde se zamýšlí pokládka podlahového topení. Anhydritové podlahy přinášejí do vašich domovů, garáží, hal a dalších prostor vysoký komfort a odolnost. Naše společnost Údržba podlah Praha se specializuje na realizaci, údržbu i opravy anhydritových podlah.

 Co je anhydritová podlaha

Anhydritové podlahy patří mezi nejvíce používané podlahy. V současnosti nahrazují klasické podlahy betonové. Co to vůbec je anhydrit? Jde o směs na bázi sádrového pojiva, plniva a zušlechťujících přísad.

Anhydritové podlahy se vylívají v tekuté vrstvě a představují novou generaci podlahových hmot. Směs Anhydritu nahrazuje klasické a zdlouhavé provádění cementových potěrů, které i přes profesionální pokládku nevykazují tak dokonalý efekt, jako právě anhydrit. Směs je navíc vhodná pro podlahové vytápění.

Za jak dlouho je anhydritová podlaha pochozí

Vysychání anhydritové podlahy je rychlé a rovnoměrné. Už za osmačtyřicet hodin je anhydritový potěr pochozí. Za pět až sedm dní lze v místnosti, kde byla prováděna pokládka těchto podlah, provádět lehčí stavební práce. Proces tuhnutí a tvrdnutí je ukončen po 28 dnech. Podlaha je bez dalších úprav připravena pro položení podlahových krytin.

Anhydritové podlahy jsou určeny pro podlahové vytápění

Samonivelační anhydritové hmoty představují nejlepší volbou pro podlahové vytápění. Směs anhydritu se rovnoměrně rozlije po celém povrchu podlahy a díly svým schopnostem jednoduše a velmi dokonale vyplní jakékoli dutiny a prostory okolo trubek podlahového topení.

Protože jde o samonivelační anhydritovou hmotu, vyrobenou nejmodernější technologií, nevznikají při pokládce žádné vzduchové dutinky. Tímto dochází k minimalizaci tepelných ztrát při přenášení tepla z podlahového vytápění do vytápěných prostor a také k dokonalému a rovnoměrnému přenášení tepla.

Hlavní výhody anhydritové podlahy

 • rychlá aplikace podlahy
 • ideální pro podlahové topení
 • při pokládce nevznikají vzduchové bublinky
 • nabízí dokonale rovné položení
 • pochozí již po 48 hodinách
 • možnost zapnutí podlahového topení po 4 dnech
 • disponuje prakticky nulovou tepelnou roztažností
 • vyniká vysokou pevností v tlaku za ohybu
 • cena je srovnatelná s cementovými potěry

A anhydritovými podlahami šetříte finance

Samonivelační anhydritové podlahy vynikají skvělými vlastnostmi při pokládce. Díky snadnému a rovnoměrnému nanášení ušetříme mnoho materiálu. Díky technologii dovolují anhydritové potěry oproti klasickým potěrům na cementové bázi redukci síly potěrové vrstvy až o 20%.

Anhydritové podlahy ušetří čas

Anhydritové podlahy jsou velmi rychle pochozí. Po dvou dnech je již podlaha zcela pochozí, po pěti dnech ji lze bez omezení zatížit. Podlahové topení lze spustit po čtyřech dnech. Tyto anhydritové podlahy, díky své rovinatosti, jsou pak připraveny na pokládku finální nášlapné vrstvy.

Jaké jsou podmínky pro pokládku

 • pracujeme při minimálních teplotách 5 stupňů
 • maximální teplota při aplikaci nesmí překročit 30 stupňů
 • stavba musí být po dobu 48 hodin uzavřena, nesmí unikat vlhkost
 • po 48 hodinách je nutné začít větrat a vysoušet

Anhydrit nabízí vysokou kvalitu

Zvolte podlahy od naší společnosti Údržba podlah Praha. K práci používáme výhradně vysoce kvalitní směs anhydritu, který zajistí maximální kvalitu vaší nové podlahy. Jedině správný poměr použitých materiálů garantuje vysokou pevnost v tahu za ohybu a v tlaku. Námi aplikovaná anhydritová podlaha je po vylití rovná. Anhydritové lité podlahy se vyznačují vysokou úrovní rovinatosti, z tohoto důvodu není potřeba provádět dilataci do 300 m2 souvislé plochy.