dětský nábytek

Dětská patrová postel pro sourozence není jen vzpomínkou na minulé časy

Máte doma 2 a více dětí a přemýšlíte, jak jim přizpůsobit dětský pokojíček tak, aby se obě dobře vyspaly a zároveň se vešly na omezený prostor? Je to těžké, navíc pokud máte malý byt, někdy i neřešitelné. Možná se vám v souvislosti s touto situací vybaví staré dobré „palandy“, které v dobách nedávno minulých tento problém řešily. Ty se dají v mírně modifikované podobě koupit i dnes, jen vypadají o poznání lépe.

Patrová dětská postel je evergreen, který neomrzí

Hlavním znakem patrové dětské postele by měla být její robustnost. Ta je potřeba k tomu, aby bylo spaní bezpečné i v horním patře. Právě z tohoto důvodu doporučujeme v případě patrové postele upřednostnit masiv před jiným druhem byť levnějšího materiálu. Zajímejte se také o kvalitu spojů a spojovacích prvků, díky kterým drží jednotlivé díly postele pohromadě. Především horní patro musí být vybaveno bariérami proti pádu. Neváhejte si je vyzkoušet ještě v obchodě. Ptejte se také na nosnost jednotlivých lůžek a snažte se zajistit, aby byla alespoň o 20 % nad hmotností dítěte.

Patrová dětská postel nejen do malého bytu

Společné spaní sourozenců na jedné posteli podporuje jejich vztahy a učí je sounáležitosti. Navíc spát v patře chce každý, proto občas mohou propuknout hádky, kdo bude mít tentokrát to privilegium. Postel vybírejte ideálně přímo s vašimi dětmi a nechte je si určit, jak se budou chtít do patra dostávat. K dispozici bývá žebřík anebo pohodlnější schůdky. Pro bezpečnost vašich dětí je potřeba patrovou postel jednou stranou přichytit ke zdi a zajistit ji tak proti pádu.

Výšce postele přizpůsobte i ostatní vybavovací prvky

Komody, skříně, psací stoly, to vše je dětský nábytek, který vaši potomci použijí, jakmile z postele vstanou. Pro spáče v horním patře ale musíme zajistit také úložný prostor na drobné předměty, například knihu, budík, sklenici vody a podobně. Ideálně v podobě skříňky, kterou bude možno přichytit mezi zeď a patro postele.