Tapeta na stěně

Nedávejte dětem sladkosti, ale tapetu

Nezadržitelně se blíží Den dětí, děti jsou zvyklé od svých rodičů i prarodičů dostávat různé, převážně sladké dárky – oblíbenou čokoládu, bonbony či jiné pochutiny. Už vám to začíná lézt krkem? Nechcete je ochuzovat o dárky, ale cpát do nich horem spodem sladkosti se vám příčí? Vyřešte to šalamounsky – obdarujte je něčím pro radost. Nemusí to hned být hračka za majlant. Určitě je něco, co vaše děti potřebují, nebo v brzké době potřebovat budou, a z čeho by měly opravdovou radost. Chystají se vaše ratolesti po prázdninách do školy? Potom je Den dětí nejlepší příležitostí obdarovat je proměnou jejich dětského pokoje.

Zapojte je

V šesti či sedmi letech už nejspíš váš školák vyrostl ze Šmoulů, Rumcajse a Krtečka a vaši malou školačku už zřejmě tolik neberou víly a poníci. Je čas pořídit dospělejší dekorace pokoje. Nejdříve je třeba promyslet, co všechno budou děti v pokoji potřebovat. Především bude nezbytné zajistit psací stůl, aby měli školáci kde psát úkoly. Ruku v ruce s rozvržením celého pokoje potom jde také výzdoba. Pokoj nemusí být strohý, vymalovaný bílou barvou a zároveň nemusí být přezdobený a kýčovitý. Záleží především na vašich dětech, právě ony zde budou trávit spoustu času a je třeba, aby se zde cítily dobře.

Samolepicí dekorace

Pro vytvoření té správné nálady lze použít tapetu. Můžete zvolit některý z dětských motivů, nebo sáhnout po dospělejších fototapetách. Vzorů k použití je opravdu velké množství. Pokud vás nezaujme tapeta, můžete vybrat některé samolepicí dekorace. Samolepky se hodí k ozdobení stěny i nábytku, stačí kousek rovného povrchu. Použít můžete černé, bílé nebo barevné samolepky. Důležité je, mají-li být pro vaše děti, abyste je nechali do výběru zasáhnout. Jedině tak budou mít z proměny svého pokoje radost a také dobrý pocit, že se na ní mohly samy podílet.