Elegantní bydlení začíná už fasádou!

Snažíte se o to, aby vaše bydlení bylo dokonale elegantní, čisté a designové sladěné? Zaměřujete se především na interiér domu, ale už méně na jeho exteriér? To je chyba, protože elegantní domácnost začíná už zvenčí. Zkuste se schválně podívat, v jakém stavu je vaše fasáda. Objevili jste na ní nedostatky? Co udělat, aby i fasáda vašeho rodinného domu byla v nejlepší kondici a bez vad?

Nejprve vyčistit

Nejprve je zapotřebí zjistit, zda je fasáda jen špinavá, nebo jestli se na ní vyskytují nějaké vážnější problémy. Nečistoty na povrchu jsou běžný jev. Každý den se na fasádě usazuje prach, smog a pyly, které vytváří novou nevzhlednou vrstvu. Samotné vyčištění fasády není žádný problém. Zejména ne pro profesionály. Na fasádách se ale mohou objevit i některé další nedostatky. Většinu z nich dokáže vyřešit správně zvolený nátěr fasády.

Nejčastěji jsou problémem plísně

Nejčastější problém na fasádách všech typů staveb jsou plísně. Ty vznikají nedostatečným přísunem slunečního svitu, velkou vlhkostí a nedostatečným odvětráním fasády. Pokud se objevují i na vašem domě, je třeba rychle jednat. Nejlepším řešením je správně zvolený protiplísňový nátěr. Ten je zapotřebí vybrat podle druhu fasády a stupně poškození, aby působil opravdu dokonale. S jeho výběrem a aplikací se obraťte na odborníky.

čistění fasád

Do fasády se dostává vlhkost

Dalším velmi častým problémem je fakt, že do struktury fasády se dostává nadměrné množství vlhkosti. Ta může být původcem plísní, ale také praskání a vlhnutí zdiva. Až na fasádu aplikujete nátěry proti plísním, nechte na dům aplikovat také nátěr proti vlhkosti. Ideálně hydrofobní nátěr, který odpuzuje vlhkost.