Moderní dům potřebuje kvalitní větrání

V současné době rostou nové rodinné domy jako houby po dešti. Postavením domu, ale veškerá práce kolem něj nekončí. Dům a jeho interiér si vyžadují údržbu. Nás v tomto článku nezajímá ani tak standardní údržba, ale především údržba interiéru s ohledem na zdraví obyvatel domu.

Jednou z věcí, kterou mnoho lidí, kteří si postaví nebo nechají postavit dům, ví, je fakt, že dnešní moderní domy jsou navrženy a postaveny tak, aby minimalizovaly tepelné ztráty. Co už však většina lidí neví, je to, že tím, jak je dům kvalitně izolován, jak dobře těsní okna i dveře, tím více se dům stává prakticky vzduchotěsným. Nedochází v něm zkrátka k proudění vzduchu.

Staré domy a byty tento nešvar fakticky netrápí, vzhledem k tomu, že u starších domů či bytů jsou netěsnící okna i dveře a celkově jsou vyrobeny z materiálů, které vduch propouštějí snáze.

V moderních novostavbách nám tedy nezbývá nic jiného než abychom se postarali o umělý způsob větrání, čímž také zajistíme optimální vlhkost interiéru. Větrání obývaných prostor a jejich správná vlhkost mají zásadní vliv na naše zdraví. Suchý vzduch může kupříkladu vysušovat a dráždit dýchací cesty. Tím, že zajistíme správnou vlhkost našeho domova také do jisté míry omezíme poletující částice (prach). Tento fakt je zase užitečný pro alergiky.

Jak tedy zajistit kvalitní cirkulaci vzduchu v našem novém domě nebo bytě? Jednoduše, pomocí vzduchotechniky. Nejlepší je, pokud se obrátíme na odborníky, kteří nám mohou poradit s tím, co by pro náš dům nebo byt bylo nejvhodnější. Avšak pozor, pokud se obrátíte na specializovanou firmu, která se zabývá návrhem řešení a samotnou instalací vzduchotechniky do domácností, počítejte s tím, že se bude jednat o nemalou investici.

Lepším řešením je, protože samotná instalace této vzduchotechniky není příliš náročná, když se obrátíme na kvalitního prodejce vzduchotechniky, který, nejen že nám prodá potřebné vzduchotechnické komponenty, ale může nám i poradit, a to nejen při výběru vhodného materiálu, tak s prodejem případného žebříku ale také se samotným návrhem a instalací. Na co musíme při vlastní instalaci důkladně myslet je to, abychom přesně dodrželi princip instalace. Jen tak bude vzduchotechnika v našem domově fungovat tak, jak má a jen tak nám zajistí kvalitní větrání.

Kvalitní vzduchotechniku potřebujete i když máte v rodině kuřáka, který nekouří elektronické cigarety a nechcete aby dým byl ve všech místnostech.