pronájem bytu

Funkční způsoby, jak získat pronájem bytu snů

Už jste reagovali na spoustu nabídek na pronájem bytu, ale nikdy to nevyšlo, protože jiní byli rychlejší? Nebo se teprve chystáte pustit se do celého procesu a sbíráte informace, které vás na to připraví? V obou případech se pro vás skvěle hodí následující článek, kde najdete několik praktických rad pro efektivní hledání pronájmu bytu.

Důkladně projděte realitní portály

Protože sehnat pronájem bytu za dobrou cenu a podle vašich představ není vůbec nic jednoduchého, připravte se na poměrně dost času stráveného hledáním. V dnešní době to však máte jednodušší díky možnostem internetu, kdy si stačí otevřít libovolný realitní portál a pustit se do procházení nabídek. Každý den se objevují nové inzeráty, takže když zrovna nic skvělého neobjevíte, rozhodně to nevzdávejte, ale prostě počkejte několik dní.

Nastavte si upozornění na nové nabídky

Když se objeví nabídka na krásný pronájem bytu v Praze, většinou se ozve několik zájemců klidně už během pár hodin. V takovém případě se dostanete pouze do jakéhosi pořadníku, na který stejně nedojde, protože pronájem uzavře první nebo druhý zájemce. Z toho důvodu je nesmírně důležité být u nových nabídek brzy, jinak na vás zůstanou pouze horší byty a za příliš vysoké ceny. V rámci nejrychlejší reakce na nové inzeráty splňující vaše podmínky si nastavte hlídacího psa, aby vám pokaždé přišlo upozornění.

Nehledáte spíše prodej nemovitosti?

Také si položte důležitou otázku, jestli hledáte pronájem nebo prodej bytu v Praze. Jen pro představu o cenách a aktuálních nabídkách si klidně projděte obě kategorie a na základě zjištěných informací se rozhodněte. Při výběru výhodného úvěru totiž může být měsíční splátka podobně vysoká jako nájem. Je zde ale jeden velký rozdíl, který spočívá v tom, že si tímto investujete na lepší budoucnost.