tepelné čerpadlo

Tepelná čerpadla pro rodinné domy zajistí efektivní a úsporné vytápění

Pořídit si opravdu komfortní bydlení je v dnešní době poměrně snadné. Stačí využít dostupné moderní technologie. Ty dokáží pomoci nejen s celou řadou rutinních činností v domácnosti i okolí domu, ale zvládnou také zajistit zabezpečení objektu i příjemnou teplotu v interiéru v průběhu celého roku. A mnohé z nich jsou natolik ekonomické, že jejich použití výrazně sníží celkové výdaje domácnosti. Mezi takové patří i tepelná čerpadla.

Proč jsou tepelná čerpadla pro rodinné domy výhodným řešením?

Tepelná čerpadla pro rodinné domy jsou dnes dostupná široké populaci. Jejich pořizovací cena je přijatelná i pro domácnosti se středními a nižšími příjmy, s financováním totiž mohou pomoci i státní dotace. Celkové náklady na vytápění budovy jsou přitom zhruba o tři čtvrtiny nižší než v případě, kdy je využívána elektřina, plyn či tuhá paliva. Tepelná čerpadla pro rodinné domy jsou proto zárukou dlouhodobého snížení pravidelných výdajů rodinného rozpočtu. Investice do pořízení tepelného čerpadla se v dlouhodobém horizontu výrazně vyplatí; výraznou úsporu zaznamenají jeho majitelé již během prvního roku provozu. Tepelná čerpadla navíc nejsou určena pouze pro obytné budovy; využívat je mohou i průmyslové podniky.

Jak tepelná čerpadla pro průmysl a rodinné domy fungují?

Tepelná čerpadla umí získávat teplo ze země, vzduchu i vody a předávat ho do objektu. Kromě vytápění je lze využít i k ohřevu vody. Tepelná čerpadla pro průmysl i tepelná čerpadla pro rodinné domy navíc dokáží nejen hřát, ale také chladit.

Jaké tepelné čerpadlo pořídit?

Osvědčenou značkou tepelných čerpadel je MasterTherm. Jedná se o tepelná čerpadla pro rodinné domy a průmysl, která se vyrábějí od roku 1994. Značka MaterTherm za dobu své existence získala řadu spokojených zákazníků.