Žaluzie a rolety – víc než jen móda

Ještě před několika lety považovali mnozí lidé žaluzie za neužitečnou zbytečnost. A nyní se prakticky téměř žádný domov nebo kancelář bez, dříve tolik podceňovaných, žaluzií neobejde. Proč tomu tak je? Vysvětlení je zcela prosté. Moderní žaluzie nám nabízejí řadu užitečných vlastností a především mají nezanedbatelný vliv na vzhled našeho domova či kanceláře.

Rolety a žaluzie jsou opět v módě

Na současném trhu lze koupit nespočet žaluzií, vyrobených z různých materiálů a v různých barevných i tvarových provedeních. Takové žaluzie dokáží dokonale obohatit vzhled místnosti, ve které jsou instalovány a do jisté míry jí tak mohou vtisknout punc originality. Ale nejsou to pouze žaluzie, dnes jsou opět v módě také rolety, které se však svým provedením, použitými materiály a především vzhledem nemohou ani zdaleka srovnávat s roletami, které mnozí z nás znají z období před patnácti a více lety. Dnešní rolety jsou rovněž významným designovým doplňkem každého domova nebo kanceláře.

žaluzie a rolety

Stínící technika a mnohem víc

Žaluzie a rolety však nejsou jen designovým doplňkem jako například okenní kliky, primárně je využíváme jako stínící techniku. A stínící techniku, tedy mimo jiné také žaluzie a rolety, nemusíme vždy využívat pouze v interiérech našich domovů a kanceláří. Dnes se dají pořídit i venkovní varianty žaluzií a rolet.

Taková zařízení, jako jsou venkovní rolety, mají nejen svůj nepostradatelný význam v oblasti stínění, ale venkovní varianty umožňují naplno využít také další alternativy využití těchto zařízení. V závislosti na použitém designu nebo materiálech se venkovní rolety nebo venkovní žaluzie mohou stát významným prvkem, který může mít důležitý podíl na vzhledu domu, bytu či kanceláře a navíc, díky pevným a odolným materiálům, ze kterých jsou vyrobeny, se výraznou měrou podílejí na bezpečnosti domu.

Nelze také nezmínit výrazné izolační vlastnosti venkovních žaluzií nebo rolet, a to jak tepelné, tak zvukové.

Když se nad tím tak zamyslíte, díky tolika užitným vlastnostem se vlastně ani nelze divit, že žaluzie a rolety v současné době zažívají opravdový boom.