Plastová okna a dveře? Proč ne!

Většina z těch, kdo vlastní nějaký dům nebo byt se někdy rozhodne pro rekonstrukci svého obydlí. Jestliže se této rekonstrukce týká také výměna oken, případně dveří, jistě v mnoha případech nastává dilema, jestli zvolit plastová okna, hliníková okna nebo okna dřevěná. když už vyberete materiál z jakého mají být nová oka, je důležité k nim vybrat i vhodné Okenní klikyokenní kliky a kování.

Jistě chce každý z nás pro svůj domov jen to nejlepší. Pojďme se tedy společně podívat na takové drobné srovnání v čem jsou lepší plastová okna a v čem okna dřevěná. Protože právě plast a dřevo jsou nejpoužívanějšími materiály ze kterých se v současnosti okna nejvíce vyrábějí a také prodávají.

Když se tedy blíže podíváme na tyto dva typy oken, zásadní rozdíl spatříme již na začátku. Plastová okna jsou poměrně výrazně levnější než okna dřevěná. Mezi další významné odlišnosti patří také fakt, že plastová okna jsou mnohem méně náročná na údržbu. Na rozdíl od oken dřevěných mají pramalé nároky na povrchové úpravy. Samostatnou kapitolou je také počasí a jeho vliv na materiál, ze kterého jsou okna vyrobena. Je dobré vědět, že plast je oproti dřevu vůči počasí mnohem odolnější. A nejen vůči počasí. Vezměme si například další riziko, kterým je dřevokazný hmyz. Již z názvu nám vyplývá, jaký materiál je ohrožený.

Je potřeba se zmínit také o tom, že v dnešní době se pro výrobu oken a dveří z plastů používají pouze vysoce kvalitní materiály, které nám zaručují dlouhou životnost těchto výrobků a také především jejich tvarovou a barevnou stálost. Kvalitní plasty mají také skvělé tepelné a zvukové izolační vlastnosti.

Velké množství lidí si myslí, že zásadním kladem oken nebo dveří dřevěných je jejich dlouhá životnost, která významně převyšuje životnost oken a dveří plastových. To však není pravda. Pokud oknům a dveřím z plastu dopřejete byť jen minimální pozornost a údržbu, můžete si být jisti, že jejich životnost bude srovnatelná s okny nebo dveřmi dřevěnými.

Jistě tedy není náhodou, že plastová okna a dveře zažívají v posledních letech doslova boom. Můžeme se s nimi setkat nejen v rodinných domech a komerčních nemovitostech, ale také v panelácích. Plast je také základním materiálem pro výrobu specifických prvků u našich domů či zahrad, vzpomeňme například zimní zahrady.

Jestliže vás okna nebo dveře z plastu oslovila a uvažujete o tom, že právě taková okna nebo dveře si pořídíte, určitě uděláte dobře, pokud se obrátíte na specializovanou firmu, která se výrobou, prodejem, případně také instalací těchto prvků profesionálně zabývá.