Jak správně změřit plochu pro novou podlahu?

Chcete investovat do vinylových podlah? Dnes jsou oblíbené podlahy Gerflor, ovšem ať už budete investovat do jakýchkoli podlah z vinylu, je třeba plochu pro novou podlahu změřit. Ať už je to ložnice, kuchyně nebo dětský pokoj či koupelna, musíte vědět, jak velká místnost je a kolik podlahy bude zapotřebí. Ne každý ale ví, jak správně změřit plochu pro novou podlahu. S tím však poradíme.

Pokud patříte ke kutilům nebo pokud chcete ušetřit, nebudete si volat odborníky. Abyste ale správně změřili plochu pro novou podlahu, nepotřebujete k tomu nic víc, než metr, papír, také tužku a kalkulačku. A dál se jen řiďte návodem.

Rozdělte si místnost a počítejte

Ať už měříte koupelnu nebo chodbu, vždy si danou místnost rozdělejte na několik menších obdélníků, které se budou moct samostatně změřit (pokud tedy není místnost členitá či čtvercového a obdélníkového tvaru). Každý obdélník si změřte a délku a šířku zaznamenejte do výkresu, který máte připraven společně s tužkou. Ideální bude, když budete míry zaokrouhlovat nahoru. Posléze vynásobte délku a šířku, čímž získáte plochu.

Když budete mít všechny obdélníky vypočítané, pak jen sečtěte plochy všech obdélníků, tím získáte konečnou, celkovou plochu pro novou podlahu. Tento výsledek se rovná množství potřebného materiálu.

Objednejte materiál

Dalším krokem už je jen objednání materiálu, který bude potřeba. Pokud budete objednávat z internetu, obvykle vám naskočí kolonka, do které budete muset zadat celkovou plochu místnosti, jež bude mít novou podlahu. Většinou se automaticky vypočítá, kolik balíků podlahy budete potřebovat a kolik balíků vám tedy bude doručeno. Cena se následně násobí samozřejmě s každým balíkem, pokud je na e-shopu stanovena cena za balík.

V případě objednávání podlahy v kamenné prodejně budete taktéž požádáni o informaci, jak velkou plochu chcete novou podlahou zkrášlit.