Jak zbavit kancelářskou židli skvrn a prachu?

Pokud pracujete v kanceláři, je vaším nejlepším přítelem právě kancelářská židle. Sedíte na ní po celou vaši pracovní dobu, často na ní také obědváte nebo svačíte. Může se stát, že vám na ni ukápne káva nebo smoothie, které máte k snídani. V takovém případě se ptáte, jak skvrny odstranit? Samozřejmě nejen skvrny je třeba odstraňovat, ale taky se pravidelně zbavujte prachu, který se usazuje do molitanu židle, jenž se nachází pod potahem. Jak odstranit skvrny i prach, to prozradíme.

Ušpinit se samozřejmě mohou nejen kancelářské židle, ale také židle do kuchyně nebo dětské židle. Tipy na to, jak vyčistit skvrny z kancelářských židlí nebo jak kancelářské židle zbavit prachu, můžete využít i na jiné typy židlí ve vaší domácnosti.

Jak zbavit kancelářskou židli prachu

Prach je bohužel strašákem každé židle. Člověk si musí uvědomit, že i když prach nejde na první pohled vidět, v židli se nachází. Usazuje se totiž na molitan, jenž se nachází pod potahem židle. Prach padá na židli každý den, do židle se pak dostává každým naším usednutím na židli. Abyste prach z židle dostali, doporučujeme pravidelně používat vysavač. Z židle lze prach vysát s pomocí speciálních nástavců a kartáčů, s nimiž to nebude žádná věda.

Jak zbavit kancelářskou židli skvrn

Skvrny na kancelářské židli jsou kapitola sama o sobě. Pokud zjistíte, že máte na kancelářské židli skvrnu, doporučujeme ji očistit co nejrychleji to půjde. V tomto případě totiž platí pravidlo, že se skvrny čistí daleko lépe, když je čerstvá. Zašlou skvrnu už nemusíte vyčistit.

Pakliže se vám na židli vylije nějaká tekutina, sáhněte hned po kapesníku nebo hadříku a vytřete tekutinu z čalounění. Vždycky čistěte skvrny od krajů do středu, tím zamezíte zbytečnému zvětšení skvrny. Pomocníkem v takové chvíli je obyčejný prostředek na mytí nádobí, často ale postačí jen vlažná voda. Prostředek na mytí nádobí vytáhněte ve chvíli, kdy je skvrna mastná. Jar či jiný podobný prostředek totiž odmašťuje.

Pokud vám na židli ukápl inkoust nebo je na židli skvrna od permanentního fixu, není jiné možnosti než použít speciální čističe s rozpouštědlem.