Domácnost je potřeba chránit. Poradíme vám, jak na to

Lidé si vytvářejí domácnost k obrazu svému prakticky po celý život a snad nemusíme zdůrazňovat, jak tento proces dokáže být náročný. Sladit veškeré komponenty dohromady a zároveň našetřit dostatek peněz pro splnění všech snů a plánů rozhodně není otázkou několika let. Když se pak konečně doberete do zdárného cíle, určitě nechcete o všechno přijít lusknutím prstu. Domácnost jako takovou je totiž potřeba chránit a k tomu vám dopomůže kvalitní pojištění.

Na jaké pojištění byste se měli zaměřit především?

  • pojištění majetku
  • pojištění občanské odpovědnosti

Prvním typem finančního produktu, které si musíte bezpodmínečně sjednat, je pojištění domu a domácnosti. V rámci tohoto pojištění lze ochránit rodinný dům, byt v osobním vlastnictví, dům ve výstavbě, domácnost, budovy s podnikatelskou činností, vybavení kanceláře, bazény či vedlejší budovy. K uzavření smlouvy nemusíte doložit nic jiného než velikost obytné plochy. Navíc není potřeba ani osobní návštěva na pobočce pojišťovny, vše je možné vyřešit online.

Před jakými životními nástrahami vás tento typ pojistky kryje? Finanční pomoci se vám dostane v případě požáru, povodní, nárazu neznámého vozidla, rozbití skla z jakékoli příčiny, odcizení stavebních součástí a mnoha dalších situacích, k nimž bohužel může dojít naprosto kdykoliv.

Pojištění odpovědnosti je také zdatným pomocníkem

Oči byste neměli zavírat ani před pojištěním občanské odpovědnosti. Co si pod tímto pojmem vlastně představit? To si vysvětlíme na konkrétním příkladu. Vezměte si například, že v domácnosti vlastní vinou vytopíte všechny místnosti. Pojištění odpovědnosti vás uchrání před všemi náhodnými chybami vlastní existence. Stejně tak se smlouva vztahuje i na ostatní členy domácnosti. Ty nejlepší pak platí po celém světě a navíc kryjí i škody způsobené nepozorností například v obchodech.