Jak vybrat žaluzie, aneb chraňte se před sluníčkem

Nabídka žaluzií, rolet, pergol a dalšího stínění je opravdu široká. V interiéru hrají nezastupitelnou a důležitou roli. Chrání pokoj před nežádoucími slunečními paprsky a zajišťují vám také dostatek soukromí.

Venkovní žaluzie, aneb trend moderních staveb

Dnes jsou venkovní žaluzie velmi moderní a představují také nejefektivnější způsob jak vaše okna zastínit a zajistit si soukromí uvnitř domu či bytu. Na výběr je opravdu mnoho barev i tvarů žaluzií. Můžete si samozřejmě zvolit jak ruční tak i mechanické ovládání.

Venkovní žaluzie, aneb jaké plní funkce a jejich výhody

Žaluzie jsou nejenom estetické, ale efektivně stíní váš domov. Plní také tepelnou ochranu domu či bytu. Podle potřeby můžete regulovat průchod denního světla ve vašem interiéru.  Navíc díky žaluziím poměrně dost ušetříte za klimatizaci nebo za topení.

Mezi výhody venkovních žaluzií patří jednak výběr z několika tvarů o různých velikostech, tak i snadná dostupnost i krátké dodací termíny výrobce. Pokud potřebujete větrat, ale také stínit interiér, můžete si jednoduše nastavit správný sklon žaluzie a můžete stínit i větrat.venkovni-zaluzie

Jak správně vybrat žaluzie?

Při výběru žaluzií je důležitý materiál. Nejkvalitnější žaluzie se vyrábějí především z hliníku. Díky jeho skvělým vlastnostem se tak řadí hliníkové žaluzie mezi špičkové. Je to výborný izolant. Co se provedení týče, měly by vás zajímat rozměry žaluzií. Do menších ploch je vhodné zvolit žaluzie o rozměru 50 mm. Mezi další rozměry pak patří 70, 80 a 90 mm. Můžete si také vybírat z mnoha barevných odstínů, které je možné použít.

Ovládat žaluzie můžete dvěma způsoby. Ručně nebo mechanicky. Poslední dobou jsou nejvíce žádány žaluzie s automatickým ovládáním. Zákazníkovi to ušetří spoustu času, jelikož je můžete zapojit do centrálního řídicího systému, který se dneska běžně využívá například v chytrých domech.