Péče o dům zevnitř i zvenčí aneb nepodceňujte sanace zdiva

Jste-li majitel domu, pak jistě dobře víte, že údržba nemovitosti vyžaduje mnoho sil včetně finančních prostředků. Někdo může při svých investicích dávat přednost interiéru, tedy zkrášluje vnitřek svého domu, ve kterém bydlí, jiný zase dá přednost fasádě, omítce a celkovému exteriéru – tedy pečuje o dům zvenčí. Obojí je správně.

O nemovitost je potřeba pečovat zevnitř i zvenčí. Při zařizování bydlení, jež bude splňovat veškeré požadavky na komfort, je důležité si uvědomit, že spokojené bydlení tvoří komplex skládající se z dílčích částí. Rozhodně nic se nesmí podcenit, jelikož vše na sebe navazuje.

Modelová situace

Taková modelová situace jasně ukazuje, když budete zateplovat fasádu či měnit okna, činíte tak z důvodů minimalizace tepelných ztrát z vnitřní části bydlení. Na stranu druhou však při těchto úkonech děláte vše proto, aby se zvýšila interiérová vlhkost zdiva. Proč zateplování zvyšuje vlhkost zdiva? Protože i ty nejmenší skulinky se zacelí, čímž se zamezí tepelné výměně. Logicky dojde k tomu, že se vlhkost bude hromadit ve zdech, protože nebude mít kam unikat.

Sanace zdiva jedině od profesionálů

Ovšem naštěstí existuje při komplexních pracích mnoho řešení, jak takovýmto nepříjemnostem předcházet. Stačí, když se obrátíte na profesionální sanace zdiva. Možností jak postupovat se najde hned několik. Celou záležitost musí vyhodnotit odborníci, jež navrhnou tu nejefektivnější cestu, která bude maximálním přínosem. Rozhodně nejde o snadnou práci a je zapotřebí materiální i technické vybavení.

Kdy nastal čas na sanaci?

Zaznamenali jste na omítce vašeho domu vlhké mapy? Máte dojem, že je v bytě těžký vzduch a především pak v létě? Nepomáhá ani větrání? Za zmiňovanými problémy může být mimo jiných příčin nasakování vody do stavební konstrukce domu přes dosluhující či nefunkční izolaci. Sanace vlhkého zdiva bude jediným řešením, jak se problému zbavit. Nesnažte se problém řešit sami, protože si můžete zadělat na malér, který vás ve finále bude stát nemalé peníze. Jestliže máte jakékoliv pochybnosti a myslíte si, že je u vás doma vlhko, povolejte odborníka k nezávislé konzultaci, který odhalí příčinu.