Graffiti vám už nemusí dělat vrásky. Víme, jak na odstranění i prevenci!

Co dělat, když vám radost z nové fasády pokazí pouliční „umělec“? Graffiti je problém, který v některých lokalitách dosahuje obřích rozměrů. A budete se divit – se sprejem v ruce neřádí jen mladí lidé. Případů, kdy fasádu znehodnotil závistivý soused, je nespočet. Jenomže pokud pachatele nechytíte při činu, nezbude vám, než se s čištěním vypořádat svépomocí. Prozradíme vám, jak na to!

Boj proti sprejerům není jednoduchý. Rozhodně nestačí, když barvu od spreje přemalujete fasádní barvou. Graffiti je třeba odstranit, protože jinak bude prosvítat. S ohledem na typ, soudržnost a stáří omítky se používají speciální ředidla, tlaková voda nebo pára. Bez předchozích zkušeností však hrozí, že situaci ještě zhoršíte. Nejjistější je povolat do zbraně firmu, která se na odstranění graffiti specializuje.

domyreality.cz_graffity_cz_01

Ale kde takovou firmu hledat? Stačí, když do vyhledávače zadáte správnou frázi (např. „odstranění graffiti Brno“). Anebo se rovnou obraťte na zkušené profesionály ze společnosti AXIOM Real, kteří se v oboru pohybují řadu let a poradí si i s komplikovanými zakázkami. Disponují špičkovou technikou a kromě čištění povrchů se nabízí také aplikaci ochranného nátěru.

Cena za odstranění graffiti je individuální. Vždy záleží na typu povrchu. Některé materiály lze vyčistit velmi snadno, zatímco čištění jiných je zdlouhavé a technologicky náročné. Poměrně složitě se odstraňují tzv. tagy – podpisy sprejerů provedené speciálním fixem. Pigment se tlakem dostává hlouběji do struktury omítky a odstranit ho není jednoduché.

domyreality.cz_graffity_cz_02

Jakmile se graffiti zbavíte, je dobré myslet na prevenci. Antigraffiti nátěr vytvoří ochrannou vrstvu a graffiti přes ni nepronikne do podkladu. Má hydrofobní efekt, minimální nasákavost a nešpiní se. Pokud se na takto ošetřeném povrchu usadí nečistoty, lze je jednoduše smýt vodou. Nyní již víte, jak na graffiti.