LED řetězy zajistí sváteční atmosféru

Vytahujete každý rok z krabice stále stejné vánoční řetězy?

A nepřemýšleli jste nad tím, že je čas přejít na úsporná a moderní LED světýlka?

Pokud potřebujete pomoci v rozhodování, pak si přečtěte následující článek.

Úchvatné dekorativní LED řetězy existují v mnoha variacích a obměnách a díky tomu dokážou vykouzlit tu pravou vánoční atmosféru dle vašich přání.

Jejich velkou výhodou je nejen hezký vzhled i široký výběr, ale také velká energetická úspora oproti běžným žárovkám a stejně tak i dlouhá životnost.

Vánoční LED světýlka lze využít jak k venkovní tak vnitřní výzdobě a vytvořit si vlastní zimní pohádku.

Podle čeho LED řetězy vybírat a jaké jsou trendy pro letošní rok?

Foto: https://commons.wikimedia.org

Jak fungují LED řetězy?

LED vánoční osvětlení využívá světelných diod, které jsou velice úsporné a přesto vytvářejí jasné světlo v libovolných barvách.

Tato technologie je celkově efektivnější a odolnější než klasické žárovky a navíc nevyzařují žádné horko. I díky tomuto hledisku jsou opravdu bezpečné. Oproti klasickým žárovkám využívají LED diody až o 80 % méně energie

Tyto vánoční řetězy nevyžadují téměř žádnou údržbu, jednoduše je každý rok zapojíte do elektřiny a můžete si užít romantické světlo.

Foto: https://www.pexels.com

Hlavní výhody vánočních LED světýlek

Jak už bylo řečeno, toto vánoční osvětlení domu vám ušetří spoustu energie. Výhodou je i vysoká bezpečnost. Díky tomu, že diody nevydávají žádné teplo, můžete řetězy využít i k ozdobě vánočního stromku, venkovních girland nebo dřevěného altánku.

Diody jsou navíc velice odolné vůči mechanickému poškození a nárazům a když vám spadnou na zem, rozhodně se o ně nemusíte bát.

Další velkou výhodou je široká škála stylů, s nimiž LED řetězy přicházejí. Rozdíly jsou jak ve velikosti, tak v motivech i barvách. Svou vánoční výzdobu díky tomu můžete dokonale sladit dohromady.

Jaké barvy vás lákají letos?

Letošní Vánoce přivítejte se světelným deštěm či romantickými rampouchy

Letošní Vánoce se ponesou v duchu bílé barvy připomínající mrazivý sníh. Pokud budou Vánoce na blátě, nevadí.

Kouzelnou zimní atmosféru vykouzlíte i díky LED vánočním řetězům, které imitují ledový déšť, padající sníh nebo rampouchy jako vyšité z pohádky o Mrazíkovi.

Pokud jste milovníky decentní a elegantní bílé barvy, můžete volit mezi studenou nebo teplou bílou a pověsit si například světelný déšť po obvodu domu.

Déšť vypadá opravdu efektivně. Je na vás, jestli ho necháte jen svítit nebo blikat. Obvykle se prodává ve formě zrhuba tří až pěti-metrových řetězů s tím, že na hlavním řetězu jsou svisle umístěny LED diody v různých délkách.

Déšť také skvěle vynikne například na balkóně i v okně.

Podobně jsou na tom i LED rampouchy, které se těší velké přízni spotřebitelů. Bývají realisticky ztvrárněny a krom bílé barvy je oblíbená i chladná modrá. Podobně jako světelný déšť mívají i rampouchy několik světelných funkcí a skvěle vyniknou například pod stříškou nad vchodovými dveřmi nebo na parapetu.

Dalším oblíbeným a nestárnoucím motivem jsou hvězdy. LED řetězy s hvězdami využijete jak venku, tak i v interiéru, například přímo na vánočním stromku. Oblíbené jsou i do oken a můžete je pořídit v různých barvách.

S dlouhými LED řetězy vyzdobíte celý dům

Pokud máte rádi výraznou venkovní vánoční výzdobu, vánoční LED řetězy jsou pro to jako dělané. Můžete s nimi vyzdobit obvodové zdi nebo střechu a váš dům tak bude v adventním čase nepřehlédnutelný. Díky již zmiňované úspoře LED diod se nemusíte bát povánočních účtů a do výzdoby se naplno opřít.

Jste spíše minimalisté nebo chcete vyniknout mezi ostatními, jako majitel domu v následujícím videu?

https://www.youtube.com/watch?v=g5is-p1XL80&t=26s

Venkovní světelné řetězy mívají obvykle 20 metrů, můžete však sehnat i 40metrové. Tyto řetězy mívají obvykle i delší přívodní kabel, a tak se nemusíte bát, že byste s nimi nedosáhli na vhodný zdroj elektrické energie.

Některá vánoční světla mívají zelený kabel, ale lze sehnat i kabel transparentní a řetěz tak nebude mít přes den, kdy nesvítí, žádný rušivý efekt.

Vánoční světla mohou mít časovač i různé světelné programy

S pozitivy LED světelných řetězů jsme ještě neskončili. Na výběr jsou totiž i světla s časovačem, o která se přes celé svátky nebudete muset vůbec starat. Jednoduše nastavíte čas, kdy se mají rozsvítit a naopak kdy zhasnout a díky tomu ušetříte další energii.

Nebudete se tak muset stresovat s tím, jestli jste světla vypnuli nebo ne.

Výhodou jsou i různé světelné programy, díky nimž si můžete zvolit buďto statické osvětlení nebo barevné blikání v různých módech.

Foto: https://www.pexels.com

Pozitiv LED světelných řetězů bychom našli ještě mnoho, ale je na vás, abyste si je vyzkoušeli na vlastní kůži.

Tento typ osvětlení je velkým trendem a sázkou na jistotu. Rozhodně tak neváhejte s koupí těch nejlepších kousků!