Výhody ocelových konstrukcí

V ČEM JE LEPŠÍ OCEL?

Řada firem se při svém rozvoji dostane do fáze, kdy potřebuje vyřešit nedostatečné prostory. Zejména v oblasti zpracování materiálů a průmyslové výroby investoři nechtějí z praktických důvodů vyhledávat stávající objekty. Jejich úprava by byla náročná časově, technologicky i finančně.

Firmy potřebují řešení, které bude sestaveno na míru jejich požadavkům s možností budoucích variabilních úprav, které minimálně ovlivní stávající provoz. Právě možnost velké tvarové variability a rychlé realizace bez časových prodlev láká řadu firem k upřednostnění ocelové haly. Taková konstrukce ocelové haly je mimo jiné i 100% recyklovatelná a náklady na její pořízení v kombinaci s životností jsou bezkonkurenční.

Jediným opravdu velkým problémem ocelových konstrukcí vystavených povětrnostním podmínkám je koroze, pokud je však dodržena správná a pravidelná údržba, není čeho se bát. Někdy se v souvislosti s ocelovými konstrukcemi objevuje kritika související s případnými požáry, je pravdou, že již při 500 °C se výrazně zhoršují mechanické vlastnosti oceli a hrozí tak teoreticky rychlý kolaps konstrukce.
Jenže tyto obavy jsou v dnešní době bezpředmětné. Pokud je stavba vybavena protipožárním nástřikem, FireSafe panely a dalšími dnes již běžnými prvky, tak požár není ničím, čeho byste se měli bát.

HLAVNÍ VÝHODY OCELOVÝCH KONSTRUKCÍ:

  • bezkonkurenční rychlost výstavby
  • ocelové konstrukce jsou téměř bezúdržbové
  • ocelová konstrukce hal umožňuje snadné budoucí úpravy
  • výrazně nižší cena ocelové konstrukce oproti jiným technologickým řešením
  • variabilita konstrukce umožňuje upravit prostor podle představ investora
  • rozvody elektřiny a vody v ocelových halách jsou umístěny podél stěn, tento proces je mnohem jednodušší a ekonomičtější, než-li realizace rozvodů ve zděné budově
  • 100% recyklovatelnost a rychlá demontáž

NEJEN OCELOVÉ  HALY:

Nejsou to jen ocelové haly, kde nacházejí ocelové konstrukce uplatnění. Ocelové konstrukce naleznete prakticky ve všech oblastech stavebnictví. Od rodinných domů, přes průmyslové haly, vysílače až po technické-památky.

Naše firma je specialistou na ocelové konstrukce, realizovali jsme řadu staveb v oblasti dopravy, sportu i průmyslu. Například Trojský most v Praze, nástavbu vysoké pece Bolt Tower ve Vítkovicích, multifunkční Werk Arénu v Třinci nebo nové ústředí ČSOB.

Další reference naleznete na našem webu https://www.excon.cz/reference-realizace