Skutečně odolná krycí plachta? Víme, kde ji seženete!

Věcí, které na zimu bude třeba zakrýt, je zřejmě spousta. Víte ale čím? My ano!

Dřevo, bazény, stavební materiál, pískoviště či zahradní nábytek. To vše nechávat napospas počasí se rozhodně nevyplácí. Jinými slovy, zimu přečká jen to, co je pečlivě zakryté kvalitní plachtou. O jakou se jedná, na základě jakých parametrů ji poznáte, a především, kde ji seženete? Dozvíte se z následujícího článku.

Žádný obyčejný igelit, ale skutečně odolná krycí plachta!

Zapomeňte však, že takové pískoviště zakryjete prvním kusem igelitu, který vám přijde pod ruku. Respektive tak můžete učinit, ale nepočítejte s tím, že království vašeho caparta bude ochráněno. Nebude. Dešti, sněhu a mrazu odolávají jen vysoce kvalitní materiály, jako je například kašírovaný polyetylen. Krycí plachty právě z tohoto materiálu najdete například v portfoliu renomovaného výrobce kvalitních plachet, společnosti Plachty Štěpáník.

Ochrana před mrazem, sluncem i deštěm

Nejeden chemik by vám potvrdil, že kašírovaný polyetylen je z pohledu ochrany před nepříznivými klimatologickými jevy materiálem, pro nějž byste jen těžko hledali konkurenci. Jeho hlavní předností je tepelná stálost v rozmezí teplot od -40 °Cdo 60 °C. To je plných 100 °C. Plachty z tohoto materiálu tedy odolají extrémnímu mrazu i vysokým teplotám. K tomu samozřejmě jsou nepromokavé, takže spolu s ochranou před mrazem a sluncem představují i dokonalou ochranu i před deštěm.

Krycí plachty s kovovými oky

Vaší pozornosti by neměly uniknout především praktické krycí plachty s oky usnadňující upevnění plachty. Ta jsou vyrobena z kovu, který samozřejmě odolá i vysokému stupni zátěže. Zpevněný je po obvodu ok je samotný materiál plachty, což prakticky eliminuje riziko jeho poškození při manipulaci s plachtou, především jejím upevňování.

Plachty na míru

V nabídce společnosti Plachty Štěpáník jsou k dispozici plachty různých barev i rozměrů. Pokud vám žádný nebude vyhovovat, může vám být vyrobena plachta na míru, s níž zcela jistě překryjete vše, co by přikryté být mělo. Tak neváhejte! Chcete přeci, aby vše, co se vám nevejde pod střechu, zimu přečkalo bez úhony, nebo ne?