Bydlíte v atraktivní lokalitě? Začněte si přivydělávat krátkodobým pronájmem!

Cesta k přivýdělku může být snadná. Své o tom vědí majitelé nemovitostí, kteří si měsíčně přijdou na několik tisíc korun krátkodobým pronájmem přes Airbnb. Máte zájem? Pronajímatelem se můžete stát i vy. Pouhá registrace bytu do systému však stačit nebude.

Airbnb je fenomén, který se zasloužil o revoluci v oblasti turismu. Ročně se díky němu ubytují miliony lidí na celém světě a Česká republika není výjimkou. Zájem je především o krátkodobý pronájem bytu v Praze, ale v poslední době vzrostl zájem i o jiné lokality. Spousta turistů (především z Německa a Anglie) rádo zavítá i do Jižních Čech a na Moravu. Naprostá většina realizovaných pronájmů však logicky připadá právě na hlavní město.

Airbnb vám otevře dveře, ale musíte se umět prodat

Jak chápat tvrzení, že registrace ještě žádný pravidelný zisk z pronájmu negarantuje? Airbnb má funkci zprostředkovatele – v podstatě jde o inzertní platformu. Zda bude o váš byt zájem, však nemůže ovlivnit. To je čistě na vás a vašich obchodních schopnostech.

Co musíte udělat, aby byl o váš byt na Airbnb zájem?

Zatímco pro většinu pronajímatelů je krátkodobý pronájem nemovitosti přes Airbnb spíše nárazovým přivýdělkem, u některých se dveře netrhnou. Proč jsou úspěšnější než ostatní? Roli hrají tři základní faktory: atraktivita pronájmu, konkurenceschopná cena kvalitní servis.

Chcete-li své bydlení úspěšně pronajímat a přijít si tak na zajímavé částky, budete se muset o hosty příkladně postarat. Anebo to nechat na profesionálech, pro které je správa pronájmu bytu každodenní náplní práce.

Specializované společnosti jako Let Me Inn zajišťují správu Airbnb v Praze i jiných městech, a to v plném rozsahu – od nastavení a udržování profilu až po veškeré úkony související se samotnou nemovitostí (home staging, úklid, opravy…). Bližší informace najdete na letmeinn.cz.