Hlavní důvody, proč dát na dům či byt venkovní rolety

Venkovní rolety jsou krásné, praktické a cenově dostupné. Mají tolik předností, že by nikdo neměl váhat a ozdobit si některou z jejich krásných barev okna svého domu či bytu. Jednou z předností je tepelná izolace. Venkovní rolety vám totiž ušetří až 30 % nákladů na vytápění a to není zrovna málo. Ochrana před sluncem je asi jasná hned na první pohled. Venkovní rolety dokonale zastíní interiér a zároveň díky průduchům mezi jednotlivými lamelami nepřicházíme o možnost pustit si do místnosti čerstvý vzduch a denní světlo. Zvuková izolace je jejich velkou předností, kterou oceníte zejména v blízkosti frekventované silnice a v rušných částech. Venkovní rolety dokážou snížit hluk až o 16 dB. Dopřejte si klidný a ničím nerušený spánek v noci a klidně i po obědě.

Venkovní rolety a další přednosti

A to ještě z daleka s přednostmi nekončíme. Ochrana soukromí je zcela nepostradatelná záležitost. Venkovní rolety vás ochrání před zvědavými pohledy sousedů a kolemjdoucích. Dopřát si s nimi můžete i bezpečný dům. Jsou totiž nesnadnou překážkou pro zloděje a poskytují dobrou ochranu proti vloupání. Uzamykatelné rolety ještě ochranu objektu o dost zvyšují. Pokud si chcete dopřát ještě nějaký ten bonus na víc, zkuste k nim přidat možnost jejich automatické ovládání a vyzkoušejte, co je chytrá domácnost. Pak si totiž své venkovní rolety nastavíte i na dovolené z druhého konce světa. Pak už vám bude zbývat jen vyřešit ochranu před hmyzem. Zkuste tedy sáhnout po roletách s integrovanou sítí, které vyřeší i problémy s obtížným hmyzem.

Jaké venkovní rolety zvolit?

Předokenní rolety s viditelným boxem nebo nadokenní rolety. V předokenní variantě nejdříve výrobce oken vymění okno a následně pak na něj dodavatel rolet nainstaluje roletu. Box je viditelný, říká se mu také přiznaný. Pokud ale třeba zrovna rekonstruujete fasádu, nebo stavíte dům, může být pěkně schovaný pod omítkou. V případě motorického ovládání vám dodavatel zařídí i dodatečnou elektroinstalaci. Při nadokenní variantě rolet se schránka umísťuje za horní rám okna a roletový box pak směřuje do interiéru. Pokud zároveň probíhá výměna oken, montují se rolety přímo na okno a dohromady se zabudují do otvoru. Při rekonstrukci a zateplení fasády lze rolety schovat pod izolační vrstvu. Barvu rolet a vodících lišt pěkně sladíte s fasádou. Můžete také zvolit motor s ochranou proti najetí na překážku a s ochranou proti přimrznutí, bydlíte-li ve výše položených oblastech, kde je tuhá zima.