Kancelářské židle k počítači pro větší pohodlí

Existuje mnoho kritérií, podle kterých lze vybírat vhodné kancelářské židle. Určitě můžeme vybírat podle ceny a vybírat levné kancelářské židle. Za trochu pohodlí se ale vyplatí si také trochu připlatit. Pokud sedíte u počítače celý den, pohodlná židle do kanceláře se vám rozhodně vyplatí. Můžete se také zaměřit na délku záruky, výrobce i na designu. Pokud pracujete velmi často a dlouho, uvažujte raději o nákupu kancelářské židle se synchronní mechanikou. Ta vám umožňuje zdravější a dynamické sezení. Pokud je další prioritou výběru styl a design, výběr na trhu je opravdu velký.

Zdravé sezení, aneb život v pohybu

Zdravé sezení je tak trochu mýtus. Pohyb je nutný a není možné jej zanedbávat. Pořízením kvalitní ergonomické židle ale můžeme velkou měrou zmírnit následky dlouhého sezení. Pokud pracujete opravdu každý den dlouhou dobu v sedě a nemáte dostatek aktivního pohybu, jako je sport a fyzická práce, kancelářské židle vybírejte opravdu pečlivě. Mohou vám ohrozit vážné zdravotní komplikace. Čím více práce, čím horší židle a naopak čím méně aktivního pohybu, tím dříve pak vy sami asi skončíte v péči lékařů. Sezení je pro páteř nejméně přirozená a dlouhodobě dost nebezpečná poloha.

Židle do kanceláře a zdraví

Meziobratlové ploténky jsou během sezení neustále stlačovány. Enormním tlak je o 50 % větší než při stání. Kancelářské židle vybírané s pečlivostí nezpůsobují tak rychlou únavu, šetří meziobratlové ploténky a mnohem příznivěji působí na páteř. Kancelářská křesla moc nedoporučujeme. Většinou vůbec nevyhovují ergonomií. Kancelářská křesla mají na rozdíl od kancelářských židlí vždy pevně daný úhel mezi sedákem a opěrákem. Navíc si nelze nastavit výšku opěradla, bederní opěrku, hloubku sezení, výšku područí ani opěrku hlavy. Opěrák křesla je většinou opravdu výrazně zakloněný. Obvyklá pracovní pozice ale při práci u PC je neustále v mírném předklonu ve směru k pracovnímu stolu. A právě v této pracovní pozici je opěrák křesla daleko za našimi zády.