malování pokojů

Jak dobře vymalovat stěny v ložnici

Ložnice je místem soustředění míru a pohodlí celého domu. Nicméně, aby atmosféra místnosti přispěla k dobrému spánku a dobrému odpočinku, musíte vědět, jak si vybrat barvu stěn a nábytek pro malou ložnici. Tmavé agresivní tóny způsobí zmenšení místnosti a nedovolí vašim očím relaxovat. Je proto důležitý správný výběr barev.

V interiéru ložnice se nejčastěji používají následující barevné kombinace:

 • soubor bílé, fialové a světle růžové
 • žlutá a zelená
 •  bílá s lila
 • modrá / azurová / tyrkysová s bílou
 •  černá a bílá
 • hnědá s béžovou a smetanou
 • šedá s fialovou a růžovou, stejně jako černá, hnědá a bílá
 • pistácie s bohatým a tmavým odstínem zelené
 •  oranžová s bílou
 • červená s černou a bílou
 • žlutá s béžovou a bílou

Ale než si vyberete barvu stěn pro ložnici, musíte se rozhodnout, co chcete a jak bude místo pro odpočinek vypadat – chcete, aby místo bylo jednoduché, romantické, dramatické, vintage styl nebo místo pro meditaci a relaxaci.

Teplé odstíny

Červená, oranžová a žlutá jsou teplé a zajímavé odstíny a učiní místnost světlou a příjemnou. Dobrá kombinace bezpochyby zdůrazní krásu vašeho pokoje. Ujistěte se, že používáte světlé odstíny. Pokud máte tmavé nebo světlé odstíny, bude místnost vypadat příliš ohromně. Nicméně černá barva v interiéru je použitelná, ale ne pro odpočívárnu. Můžete si však vybrat temnější odstín pro téma stěn a na zbývajících stěnách budete mít jemnější odstíny. Teplé barvy by neměly být používány pro malé ložnice, protože způsobí, že prostor bude vypadat ještě menší.

Studené odstíny

Chladné barvy jsou modré, fialové a zelené a jak název napovídá, dávají klidný vzhled, když se aplikují na stěny. Jsou to nejlepší barvy stěny pro ložnici, protože pokoj zklidňují a zpříjemňují. Použitím těchto kombinací lze vytvořit malé místnosti, aby vypadaly větší.

Neutrální barvy

Neutrální barvy jsou ty, jejichž jas je tak trochu potlačen nebo naopak vylepšen další kombinací. Jako béžová, krémová, šedá a písková. V ložnici působí uklidňujícím a chladným efektem. Klidná a pohodlná ložnice nám tak pomůže získat dobrý noční spánek. Pokud je ložnice malá, vybrat si neutrální barvy je skvělý způsob, jak místnost zvětšit.

Malování svépomocí nebo s profesionálními malíři

Obě varianty jsou možné a každá je něčím specifická. Malování svépomocí představuje především odbornou znalost a dokonalou přípravu. Musíme si stěny před malováním připravit, odstranit nedostatky a zakoupit si potřebné náčiní pro malování. Pokud ovšem dáme přednost odborníkům, můžeme se věnovat jiné práci a práci přenecháme malířům. mají ke své práci vše potřebné a tak nemusíme mít obavu, že bychom přišli z práce a stěny zůstaly holé a bez barvy. Služby profesionálních malířů se týkají také závěrečného úklidu, který není zrovna moc oblíbený.

Ukázka malby pokoje