Jak správně vybrat pojištění nemovitosti?

Jste-li majitelem bytu nebo rodinného domu a nechcete o své bydlení přijít, je dobré si pořídit pojištění nemovitosti. S pojistkou budete mít jistotu, že pokud dojde k poničení majetku, dostanete za to od pojišťovny odpovídající finanční kompenzaci. Ještě pojistku nemáte? Vyřiďte si ji co nejdříve. Máme pro vás cenné rady, jak poznáte nejvýhodnějšího pojistku pro vás.

Pojistka jako individuální řešení

Pojištění nemovitosti je vždy individuální záležitostí. Banka má sice stanoveny ceny, ovšem musí vždy pojistku sestavit klientovi na míru. Pojistné má tedy každý vlastník nemovitosti jiné. Cenu totiž ovlivňuje několik faktorů – jsou to: místo, kde stavba stojí, aktuální stav, hrozby (například záplavy apod.) Nejvíce na pojistném zaplatí lidé v hlavním městě, nejtěžší to při získání pojistky mají ti, jejichž nemovitost se nachází v záplavové oblasti.

domyreality.cz_online_ergo_cz_01

Vyplatí se, pokud si necháte vypracovat nabídku u více pojišťoven. Zjistíte, na jakou cenu se můžete dostat. Nabídky porovnejte cenově a srovnejte i podmínky. Musí v nich být uvedeno, v jakých situacích vám bude vyplacena škoda. Ptejte se i po bonusech. Například u Ergo pojišťovny dostanete ke klasickému pojištění bytu či domu jako bonus pojištění odpovědnosti s limitem 3 000 000 korun, součástí pojistky je i úhrada náhradního bydlení. Pamatujte, že nejlevnější rozhodně neznamená nejlepší!

domyreality.cz_online_ergo_cz_02

Výhodněji online

Z hlediska cenové i časové úpory je lepší si sjednat pojištění nemovitosti online. K vyřízení je třeba znát jen velikost obytné plochy. Dbejte na to, aby byla pojistka sjednána na jméno vlastníka nemovitosti! Proč to tak musí být? Složitost situace popisuje tento článek. Výhodou je, že lze tyto pojistku sjednat i na rekreační objekty. Je ale třeba počítat s tím, že se vztahuje výhradně na věci nemovité. Jestliže chcete chránit i váš movitý majetek, uvažujte o pojištění domácnosti nebo majetku.